PODZIEL SIĘ

Na stronie facebookowej Hurtowni Budowlanej „Transbud”. Pojawił się filmik przedstawiający przekazanie węgla dla ubogiej rodziny z gminy Pisz. Jest to efektem popularnej jakiś czas temu akcji „wyzwań”. Polegała ona na tym, że użytkownicy portalu społecznego „zakładali się” z firmą o to, że jeśli dostaną wystarczającą ilość lików pod postem to ta przekaże.. No właśnie. Większość starała się uzyskać prywatne granty.

Negocjacje dotyczyły dobrej oceny z matematyki, darmowej kraty piwa, darmowego zabiegu kosmetycznego, czy karnetu na siłownię. Jednak zdarzały się wyzwania jak powyższe, gdzie ludzie w zamian za zrobienie pozytywnego szumu wokół danej firmy, negocjowali usługi bądź rzeczy dla potrzebujących. Pojawiały się różne oferty w zamian za tzw. polubienia posta. Zaczynając od przekazania karmy na rzecz schroniska, po przekazanie pieniędzy dla osoby chorej, po podarowanie właśnie węgla dla osób, których po prostu na taki materiał opałowy nie stać.

Jest to pozytywna wiadomość w przepełnionym świecie podłych newsów. Bardzo budujące jest to, że są ludzie, którzy chcą działać na rzecz lokalnej społeczności, dzięki temu człowiek z nadzieją patrzy w przyszłość. Wszak to właśnie o drugiego człowieka powinno się troszczyć w pierwszej kolejności.

Mamy film firmy Transbud

Właśnie dotarł do nas filmik!Około tygodnia temu przekazaliśmy węgiel dla potrzebującej rodziny w Piszu. Został on przekazany ponieważ lokalna społeczność sprostała wyzwaniu, które przed nią postawiliśmy. Jesteście super, to dzięki wam ta rodzina może cieszyć się ciepłem w zimowe dni. Gratulujemy szczególnie wam tego czynu, oraz osobie która zapoczątkowała te wyzwanie. Łukasz Żbikowski Pozdrawiamy i Gratulujemy.

Publié par Transbud Pisz sur vendredi 17 février 2017

 
Nawet jeśli jednym celów akcji była reklama to taką reklamę aprobujemy, ponieważ pozytywnie wpływa na naszą piską społeczność. Chyba Państwo się zgodzą ze mną, że lepiej czytać tego typu newsy, niż patrzeć na skrzynkę na listy zapchaną kolorowymi ulotkami, których i tak nikt z nas nie czyta.

Zapytaliśmy organizatora akcji Łukasza skąd taki pomysł na akcję: „Na jednym z portali społecznościowych wrzało aż od Challengów, w których w zamian za zebrania odpowiedniej ilości polubień oraz komentarzy dla jakiejś firmy ktoś mógł otrzymać od niej w zamian bilet, bon lub karnet np na siłownię. Pomyślałem, że warto byłoby poszukać firmy, która wzięłaby udział w takim Chellengu. Udało mi się nawiązać kontakt z kierownictwem Firmy Transbud Pisz, którzy jak się okazało byli bardzo chętni do wzięcia udziału w charytatywnej akcji.” – dodaje Łukasz.

Takie zachowanie trzeba pochwalić, dopytaliśmy pana Łukasza czy jego zdaniem podobnych akcji, w naszym nie zamożnym mieście, powinno być więcej: „Uważam, że powinno być ich znacznie więcej. Bezrobocie w naszej gminie jest bardzo wysokie, a wynagrodzenia za ciężką odpowiedzialną prace niskie, stąd mamy wiele rodzin potrzebujących pomocy. Organizować powinien je każdy, choć nie ukrywam fajnie byłoby, gdyby lokalne firmy w tym pomogły, tak jak zrobił to Transbud Pisz. Koszt dla przedsiębiorstwa niewielki, a dla rodziny ogromne wsparcie. Pomóc można w różny sposób chociażby raz w roku wykupić dla kilku dzieci obiady w szkole. Trzeba po prostu chcieć pomagać, a sytuacji do tego jest naprawę wiele.

~Franciszek Kosurlak

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMieszkania w Piszu droższe niż w Warszawie
Następny artykułRaper Tadek w Piszu!
Piski portal informacyjny wPiszu.pl powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie piskiej społeczności w rzetelną informację podaną w przystępnej formie elektronicznej. Rejestracja nie jest obowiązkowa aby komentować. Wystarczy dodać komentarz jako gość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.