Już jutro obchody 35 rocznicy wybuchu stanu wojennego!

Już jutro obchody 35 rocznicy wybuchu stanu wojennego!

464
0
PODZIEL SIĘ

I Liceum Ogólnokształcące w Piszu zaprasza na współorganizowane przez siebie obchody upamiętnienia ofiar 35 rocznicy wybuchu stanu wojennego. W organizację wydarzenia zaangażowało się wiele środowisk społecznych z naszego miasta.
Obchody rocznicy rozpoczną się o godzinie 18 od uroczystej mszy świętej w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Piszu. Po mszy nastąpi przejście pod Pomnik Wolności na ul. Armii Krajowej (Naprzeciw Urzędu Miejskiego). Tam zostaną złożone kwiaty i znicze. Następnie uroczystości przeniosą się do auli „Starego Ogólniaka”, gdzie odbędzie się koncert pt. „ Historia jaka jest, każdy … słyszy”
Wstęp do koncertu  poprowadzi naczelnik oddziału delegatury IPN w Olsztynie- Dr Waldemar Brenda.
Na części muzycznej zaprezentują zespół składający się z uczniów I LO, Liceum Katolickiego oraz Domu Kultury w Rucianem- Nidzie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Warto poświęcić  tych kilka godzin na to by, chociaż zatrzymać się myślami na chwilę, przypomnieć sobie o tym, że jeszcze nie tak dawno  temu wolność, której dziś często nie doceniamy, kosztowała  ludzi życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.