Ludzie czytają nagłówki – o budowie „drogi” na Wschodzie

Ludzie czytają nagłówki – o budowie „drogi” na Wschodzie

947
4
PODZIEL SIĘ

 

Dzisiaj dotarła do nas informacja wraz z wieloma zapytaniami od mieszkańców Pisza – czy to prawda, że nowa droga na wschodzie będzie budowana.

Czytelnicy powoływali się na artykuł na portalu pisz.pl ( link tutaj: http://www.pisz.pl/blog/blog-post/2018/07/17/przebudowa-ulic-na-osiedlu-wschod-umowa-na-dokumentacje-juz-podpisana/ )

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej artykułowi który na samym początku, w naszym przekonaniu, manipuluje lub nie umyślnie wprowadza w błąd –  „Przebudowa ulic na Osiedlu Wschód”

Jako wieloletni mieszkańcy miasta Pisz – dochodzimy do wniosku, że chodzi o okolice ul .Wołodyjowskiego, może coś przy nowo powstających blokach a może renowacja ulicy przy szkole podstawowej.

Sprytny zabieg językowy w nagłówku sugeruje, że mieszkańcy osiedla wschód dostaną nową drogę!

Nic bardziej mylnego.

W dalszej części artykułu doczytujemy, iż chodzi o mieszkańców „Reganówka”, który został podciągnięty pod „os. Wschód”.

Rzućmy okiem na mapę.

Wychodzi na to, iż os. Wschód znajduje się nie tam gdzie pokazuje Google, nie tam gdzie przez całe życie większość z nas myślała – czyli w kwadracie nr1.

Osiedle wschód ciągnie się aż za drogę S8 !!

Ciężko powiedzieć kto popełnił tak kardynalny błąd i połączył os. Wschód z osiedlem Reganówek ( 1+2 ). A może pisała to osoba która nie pochodzi z Pisza?

Pytanie do autora – czy Lidl również znajduje się na os. Wschód?

W naszej ocenie – jest to poważne niedopatrzenie.

 

Idziemy dalej.

 

W tekście czytamy: „Gmina Pisz przeznaczyła na ten cel kwotę ok. 250 tys. zł. Przetarg odbył się 4 lipca b.r. i koszt opracowania dokumentacji udało się obniżyć do 185 tys. zł.”

Co w takim razie znalazło się w tej dokumentacji 250 000zł. i z czego zrezygnowano, aby obniżyć koszt. Czy czasem nie obniżono jakości? Tego z tego tekstu się nie dowiemy, a jeśli komuś udaje się „zaoszczędzić” kilkadziesiąt tysięcy to wypadałoby odpowiedzieć na parę pytań:

 • czyim kosztem?
 • z czego zrezygnowano?
 • dlaczego akurat te elementy zostały „wycięte” z umowy?

Świętowanie sukcesu w postaci zaoszczędzenia 65 tys. Złotych może okazać się sukcesem na papierze a porażką podczas realizacji inwestycji. Zdecydowanie przydałoby się tutaj więcej informacji.

Wyborcza bomba atomowa

 

„Zgodnie z umową cała dokumentacja ma być gotowa i dostarczona Gminie Pisz do 30 listopada br.”

Autor tekstu pisze o dostarczeniu dokumentacji do 30.11.2018 – czyli na miesiąc przed końcem roku.

Wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018.

Przypadek?

 

Idziemy dalej…

 

Autor wylicza ulice, które być może (!!!) będą mogły w tym roku „mogły cieszyć się” nową nawierzchnią. W kolejnej części chce trochę wyprostować ten artykuł i piszę o „Jeżeli w budżecie Gminy Pisz pojawią się wolne środki, to mieszkańcy tych ulic będą mogli cieszyć się z nowych nawierzchni jeszcze w tym roku.  „

Gmina głosować nad budżetem będzie pod koniec roku.

JEŚLI pod koniec roku ZNAJDĄ SIĘ, w naszej zadłużonej gminie pieniądze to mieszkańcy BĘDĄ MOGLI cieszyć się JESZCZE W TYM ROKU.

 

Ile dróg w tym roku zostało oddane w Piszu?

Ile dróg zostało oddane podczas obecnej kadencji?

Ile nazw takich ulic umiecie wymienić?

Jaki koszt budowy takiej drogi poniesie gmina – na pewno nie będzie to 185.000zł.

Projekt zostanie oddany 30.11 a głosowanie nad budżetem NA BUDOWĘ drogi będzie bez oddanego projektu?

 

Pytanie: Jeśli projekt drogi ma zostać oddany do 30.11.2018, głosowaniem nad budżetem będzie pod koniec roku – to czy w przeciągu miesiąca uda się zbudować drogę?

W grudniu??!!

Po ODDANIU projektu może minąć nawet parę lat ( jak pokazuje przykład jednej z wiosek z naszego powiatu to nawet ~4 lata ) aby inwestycja finalnie była oddana do użytku.

 

Cały artykuł się nie trzyma kupy i jest pisany pod wybory.

 

Podsumować artykuł można w paru słowach:

Coś komuś, ktoś gdzieś – tylko na nas zagłosujcie.

 

 

4 KOMENTARZE

 1. I do tego jeszcze między osiedlem Rega owej i wschód przebiega trasa s8. Mieszkam prawie 30 lat i dopiero dziś się dowiedziałem 😁 ten artykuł to też chyba pisała osoba spoza Pisza lub osoba która nigdy nie była w tamtych okolicach 🙂

 2. Przestańcie już wszystko tak rozdmuchiwać. Idą wybory to trzeba zacząć narzekać na obecny rząd, po to tylko alby wypchnąć swoich do przodu. Jeśli ktoś piszę artykuł to uważam, że powinien on być obiektywny, suche fakty, bez sarkazmu czy sugestii. Cytuję: „Autor tekstu pisze o dostarczeniu dokumentacji do 30.11.2018 – czyli na miesiąc przed końcem roku.
  Wybory samorządowe odbędą się na jesieni 2018.
  Przypadek?” No można już sobie było darować ten komentarz, jak wiele innych. Ludzie nie są głupi sami wiedzą co jest dla nich dobre. Nie trzeba im to pogrubiać czcionką czy zwiększać liter. Ogarnijcie się ludzie!

 3. Dzis na koncie kandydata na burmistrza Andrzeja Zadrogi znalazlem cos takiego zacyt:Krótka deklaracja. Pogarda i epitety jakimi obdarza mnie piska PO tudzież zwolennicy innej opcji niż moja nie sprowokują mnie do zniżenia się do ich poziomu. KOniec cytatu — osobiscie powiem ze nawet nie wiedzialem ze mamy cos takiego w Piszu jak Piska PO ale postanowilem sprawdzic gdzie sa umieszczone te POGARDLIWE wpisy na temat pana Zadrogi ,po przejrzeniu stron czlonkow i oficjalnej strony piskiej PO , stwierdzilem ze o panu Zadrodze nie ma ani jednego wpisu ,wiec gdzie ta pogarda czy epitety ??? skad oskarzenia ,mysle ze pan Zadroga uzywajac slow takich jak Pogarda — choc nie wiem czy zna znaczenie tego slowa ,.probuje zwrocic na siebie uwage , grac role skrzywdzonego .Tym wpisem pan Zadroga dobitnie ukazal ze nie tylko nie nadaje sie na burmistrza ale nawet nie powinien piastowac urzedu dyrektora szoly .

 4. „Fajny” artykul ,ktos cos pisze nie wie co pisze byle by pisac .Tak dla przypomnienia autorowi tekstu ,Gmina pisz jest najwieksza obszarowo gmina w Polsce,wypisywanie bzdur na temat Zamku ,Obwodnicy i Inwestycji Burmistrza jaki ma cel jak nie wyborczy ,Jak sie dowiedzialem z Biuletynu Informacyjnego Posla Jerzego Maleckiego ze to dzieki panu Zadrodze zostanie ukonczona droga Turosl -Pisz ,usmialem sie jak nigdy,To tak jak pan Posel interweniowal w sprawie drog dojazdowych na pola w zeszlym roku ,zdjec porobil na FB wrzucil i tyle . Jak sobie przypominam to przez 8 lat Pis razem z panem Alickim wspolrzadzili w Piszu i co ,mamy wieze cisnien za 5 mln ,skytpark za 2,5 mil , swietlice wiejska za 1mln i 60 mln dlugu .Przypomne jeszcze raz Gmina Pisz to nie tylko Pisz .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.