PODZIEL SIĘ


Progres 56 9 : 1 ZSZ


To już kolejny mecz bez historii. Zawodnicy Mazura od samego początku prowadzili grę. Zawodówka ograniczyła się do rozpaczliwej obrony. Po raz kolejni także uczniowie ZSZ mogą cieszyć się, że nie stracili więcej bramek.

Zapewne by tak było, jednak im bliżej końca meczu, tym bardziej było widać rozluźnienie wśród piłkarzy Progresu. Na oddzielny komentarz zasługuje postawa Błażeja Gutowskiego. Snajper mimo kresu zimowego jest w wyśmienitej formie. W  drugim meczu z rzędu kompletuje hat-tricka, czym stał się samotnym liderem wśród walczących o koronę króla strzelców.

Jako kibice a zarazem redakcja żałujemy, że nie jest prowadzona klasyfikacja asyst. Zwłaszcza, że asysty są równie ważne jak bramki. Tutaj bez wątpienia liderem byłby Piotr Żbikowski, który po dwóch kolejkach był autorem aż 9 kluczowych podań. Jeżeli Gutowski zdobędzie koronę króla strzelców, a na to się póki co zanosi. To powinien odłamać część statuetki i podzielić się ze Żbikowskim.

Strzelcy Progres 56:

Daniel Zawadzki
Błażej Gutowski x3
Karol Wiśniewski
Paweł Witkowski Eryk Szulęcki x3

Strzelcy ZSZ:

Kacper JakubczykFC Jeże 3  :  2 Orlik TEAM


Orlik Team ma wyraźne problemy z koncentracją na początku meczu. Zagrali drugi mecz w tej edycji ligi i w drugim z rzędu stracili szybko bramki, po przedszkolnych błędach w obronie.
Paweł Owczarczyk z Jeży, już po kilkunastu sekundach od gwizdka rozpoczynającego mecz cieszył się ze zdobyczy bramkowej. Mecz w pierwszej połowie chaotyczny. Jeszcze dwie bramki dołożył Owczarczyk. Orlik Team stać było jedynie na odpowiedź Dawida Kliszajtysa, który zdobył bramkę strzałem z ostrego konta. Druga odsłona spotkania była zupełnie inna niż pierwsza. Orlik Team się obudził, zaś Jeże podeszły trochę rozluźnione. Orlik Team ruszył do ataku.

Efektem tego była bramka strzelona na 3:2. Jednak znów do odrabiania strat ruszyli zbyt późno. Po raz kolejny dla Orlik Team zabrakło czasu by zdobyć punkty. Gdyż im bliżej końca meczu, tym więcej sytuacji tworzyli sobie gracze Orlika. Zdecydowanie był to najciekawszy mecz. Kolejne 3 punkty zapisali sobie na konto gracze Jeży i kolejny raz Orlik Team przegrał jedną bramką. Choć trzeba przyznać, że w tym meczu zagrał o niebo lepiej niż w poprzednim meczu.

Strzelcy FC Jeże:

Paweł Owczarczyk x3

Strzelcy Orlik TEAM:

Dawid Kliszajtys
Daniel ChmielewskiBelpax Junior 1 : 3 KKS Mazur 03


Jeśliby próbować jakoś nazwać ten mecz, to był to mecz błędów. Naprzeciw siebie stanęli gracze, którzy wychowali się w piskim Mazurze. Mecz był otwarty, bogaty w straty w środku pola i szybkie kontry.

Akcji podbramkowych w tym meczu starczyłoby nawet na trzy mecze. Piłka przenosiła się z jednego pola karnego pod drugie i w pewnym sensie mecz stał się festiwalem niewykorzystanych okazji. Normą były sytuacje, gdy dwóch zawodników Belpaxu szło z kontrą, gdzie przeszkodą, był jeden obrońca KKSu i gdzieś po drodze gubili piłkę. Mecz na pewno przyjemny dla oka, nie pozwalał się zanadto nudzić. Jednak im dalej w mecz tym większą przewagę mieli gracze KKSu. Generalnie już nie możemy się doczekać rewanżu pomiędzy tymi drużynami.

Miejmy nadzieję, że będzie równie obfity w akcje podbramkowe.

Strzelcy Belpax Junior:

Hubert Serowik

Strzelcy KKS Mazur 03:

Gol samobójczy
Damian Prusinowski
Kamil Szczech

 

Tabela:

Lp. Drużyna Mecze Punkty Bramki zdobyte Bramki stracone Różnica bramek
1. Progres 56 2 6 19 5 +14
2. FC Jeże 2 6 10 4 +6
3. BELPAX Junior 2 3 5 3 +2
4. KKS Mazur 03 2 3 7 11 -4
5. Orlik Team 2 0 5 7 -2
6. ZSZ 2 0 3 16 -13

Najlepsi  Strzelcy:

Lp. Imię i nazwisko Liczba bramek
1. Błażej Gutowski 6
2. Paweł Witkowski, Mateusz Kowalczyk, Paweł Owczarczyk 4
3. Eryk Szulęcki, Daniel Zawadzki, Daniel Chmielewski, Hubert Serowik, Damian Prusinowski 3
3. Jakub Szmigiel, Mateusz Sokołowski, Karol Wiśniewski 2
4. Tomek Jakubczyk, Marcin Andrzejczyk, Oskar Kępczyński,

Mateusz Murach, Bartłomiej Sztrom, Paweł Kowalczyk, Kacper Jakubczyk, Dawid Kliszajtys, Kamil Szczech

1

 

Kolejna kolejka:

3kolejka pisz

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.