PODZIEL SIĘ

Kilka dni temu doszło do tragedii. 15 letni Adam wracał z kolegą ze szkolnej dyskoteki. Został potrącony przez samochód ciężarowy. Dziś już wiemy, iż powodem było to, że chłopcy byli słabo widoczni.  Nasuwa się refleksja. Odpowiednie oświetlenie pasa drogowego jest często decydującym determinantem życia pieszego.

Nasze miasto od dłuższego czasu boryka się z problemem słabego oświetlenia, zwłaszcza w miejscach przejść dla pieszych. Każdy kierowca poruszający się po terenie miasta w godzinach nocnych na pewno miał sytuację, gdzie brak odpowiedniego oświetlenia wymuszał ostre hamowanie, ponieważ pieszego widać dopiero na kilka metrów przed maską samochodu. Wszyscy wiemy, że gmina ma problemy związane z płynnością finansową. Jednak czy oszczędzanie na życiu i zdrowiu mieszkańców jest rozsądnym oszczędzaniem?

Wobec tego jaką cenę ma ludzkie życie?

Czy naprawdę dla władzy jesteśmy tylko daną statystyczną, który ma płacić podatki do skarbu gminy i raz na cztery lata zagłosować na kolejnego polityka który obieca nam więcej niż konkurent?

Panie Burmistrzu oraz przyszli kandydaci na ten urząd. Jak wysoko ocenicie życie własnych mieszkańców. Czy kiedykolwiek zmieni się podejście polityka do zwykłego obywatela? Czy już na zawsze ludzie będą tylko narzędziem do realizacji własnych celów…

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSylwester w Piszu 2016/2017 [ Zestawienie ]
Piski portal informacyjny wPiszu.pl powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie piskiej społeczności w rzetelną informację podaną w przystępnej formie elektronicznej. Rejestracja nie jest obowiązkowa aby komentować. Wystarczy dodać komentarz jako gość.

4 KOMENTARZE

  1. tak przejrzałem wasze artykuły i widzę, że ten portal to zwykła tuba propagandowa 🙂 cóż liczyłem, że to jakiś nowy powiew świeżości, ale się przeliczyłem 🙂 przepalające się żarówki już winą burmistrza 😀 upuść ciśnienia bo coś Ci pęknie 🙂 Niestety nie ma ideałów, ale na Boga, Alicki to był dno i dwa metry mułu… narobił długów i się lansuje, że za jego kadencji się działo. Pytam się co się działo? Bezsensowne inwestycje to i owszem aż huczało, ale dlaczego w Rucianem Nidzie turystów, aż nie ma jak przejść, a cały ch*j mają infrastruktury, a u nas weekendowe najazdy z Podlasia, którzy nawet grosza u nas nie zostawią, tylko zapaskudzą wszystko do okoła… Szkoda, że pod tym względem nie było prawdziwego burmistrza i nie piszcie, że przyjdzie jakiś pisior z namaszczenia i będzie cud miód bajunia, otóż będzie ostre drenowanie i budżetu i kieszeni przedsiębiorców, a jak u przedsiębiorców zaświeci pustką to i reszcie dobiorą się do du*y 🙂 Andrzej masz mój głos chociaż za tą ubojnię to powinieneś iść w diabły…

    • Serdecznie dziękujemy za komentarz. Nie jesteśmy niczyją tubą a jedynie przedstawiamy fakty. Gdybyśmy opowiadali się za którąś ze stron to prawdopodobnie kasowalibyśmy takie komentarze. Serdecznie zapraszamy wszystkich z każdej strony 🙂

  2. A czy Tomo wie ze wyąłcza się specjalnie oswietlenie w Piszu ze wygrała firma krzak bo dała najniższą cenę. Wyłącza się lampy a choinka i ozdoby nadal brawo burmistrz ma dalej święta. Ludzie zgłaszają już usterki na Polcję, a gmina zero reakcji. Przy rondzie koło cmentarza skrzynka elektryczna od dwóch tygodni zabezpieczona streczem. Ciekawe nie musi kogos zabić aby ktoś za to beknął. Klosz na ul. Warszawskiej wisiał 3 dni bo wszyscy w d…pie to mieli. Dlaczego nie ma na stronie BIP podanego kontaktu do firmy która serwisuje oświetlenie drogowe. Przecież w umowie jest zapis o 24h pogotowiu zgłoszeniowym ?? Przecież ten przetarg w sumie to nawet przetargu nie było haha i co kto jest gorszym gospodarzem gminy były czy jednak obecny. Ulice brudne nie odśnieżone w wielu miejscach chociaż śnieg nie pada od kilku dni, lampy nie działąją. Psy bezpańskie gryzą ludzi. Ale w Domu Kultury na spotkaniu gwiazdor błyszczy sloganami i protokołem CBA. Ciekawe kiedy inne protokoły będą czytane. A co ze sprawą karną obecnego burmistrza ktora toczy się w Sądzie Rejonowym w PIszu?? Czemu nasze gazetki milczą?

  3. A czy autor tego tekstu wiedział, że chłopcy szli a) złą stroną drogi b) bez odblasku poza terenem zabudowanym? Co mają do tego „oszczędności”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.