PODZIEL SIĘ

Umiejscowienie przystanku kolejowego w Szerokim Borze od wielu lat było zmorą mieszkańców.  Chcąc skorzystać z transportu kolejowego mieszkańcy wsi musieli iść około 2 kilometrów do przystanku, który dodatkowo odstraszał swym wyglądem. Umiejscowienie przystanku było o tyle niewygodne, że tak naprawdę oddalone o ponad dwa kilometry od Szerokiego Boru jak i Szerokiego Boru Piskiego. Mieszkańcy miejscowości od dawna mówili o potrzebie przeniesienia przystanku.
Z prośbą o interwencję Pani Sołtys Iwona Rachubka przyszła do Posła Jerzego Małeckiego.
Pani Sołtys przedstawiła Posłowi problem. Prośbę motywowała szansą dla miejscowości. Dzięki lepszemu umiejscowieniu przystanku, Pani Iwona liczy na wzrost turystyki, wszak jezioro w Szerokim Borze Piskim jest bardzo urokliwe. Zmianą chce także ułatwić mieszkańcom dojazd. Wcześniej musieli podążać przez dwa kilometry nad przystanek przy bardzo ruchliwej trasie nr. 58.


Poseł Małecki podjął się tematu i złożył zapytanie do Prezesa Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych o zmianę umiejscowienia przystanku.
Prezes Ireneusz Merchel przychylnie rozpatrzył prośbę. Przystanek Szeroki Bór Piski, przeniesienia przystanku obiecał także
–  Wybudowanie peronu jednokrawędziowego o długości 120m, szerokości 4,5m
–  Stworzenie odwodnienia liniowego
–  Utworzenie dojścia do istniejącego już chodnika
Peron będzie wyposażony w dwie wiaty, ławki oraz kosze na śmieci, a także barierki ochronne mające zapewnić bezpieczeństwo.

Przeniesienie  przystanku ma nastąpić w ramach Inwestycji modernizacji trasy kolejowej Ełk-Pisz- Szczytno realizowanej na zlecenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa Jerzego Szmita oraz Prezesa PKP Polskich Kolei Liniowych Ireneusza Merchela w ramach projektu „Projektuj i Buduj’, którego realizacja  nastąpi w latach 2018-2020.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarobki w Piszu 2016 [ wyniki ankiety ]
Następny artykułPotrzebna pomoc dla ofiar pożaru w Bialikach!
Piski portal informacyjny wPiszu.pl powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie piskiej społeczności w rzetelną informację podaną w przystępnej formie elektronicznej. Rejestracja nie jest obowiązkowa aby komentować. Wystarczy dodać komentarz jako gość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.