W ramach kampanii „Bankowcy dla CyberEdukacji” zwraca się uwagę na zagrożenia związane z bezpieczeństwem danych przechowywanych w smartfonach. W coraz bardziej cyfrowym świecie konieczne staje się zrozumienie, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo osobistych informacji. Ekspertka Ewa Kasprzyk podkreśla, że smartfony przechowują wiele prywatnych danych, które mogą być narażone na kradzież. W związku z tym, organizacje finansowe, przy współpracy z policją, apelują o zachowanie ostrożności w sieci.
Smartfony, z ich niezwykłymi możliwościami, traktowane są przez wielu jako codzienny pomocnik. Niestety, coraz więcej osób nie zdaje sobie sprawy z ryzyka, jakie niesie ze sobą instalacja darmowych aplikacji, które mogą wyłudzać dane. W ramach kampanii zachęca się do świadomego korzystania z urządzeń mobilnych oraz do stosowania odpowiednich zabezpieczeń. Ekspertka Ewa Kasprzyk zwraca uwagę na to, że smartfon właściwie staje się skarbcem informacji o jego właścicielu.
W odpowiedzi na rosnące zagrożenia w cyberprzestrzeni, przedstawiciele Związku Banków Polskich oraz Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa wskazują na konkretne środki, które użytkownicy powinni podjąć, aby zapewnić sobie większe bezpieczeństwo. Wśród zaleceń znalazły się m.in.: instalacja programu antywirusowego, ustawienie silnych pinów, korzystanie z biometrii oraz konieczność tworzenia mocnych haseł. Dodatkowo, ostrzegają przed korzystaniem z publicznych sieci Wi-Fi oraz radzą, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe danych. Mieszkańcy Pisza są zachęcani do poszukiwania informacji na temat cyberbezpieczeństwa również w swoich bankach.
Źródło: Policja Pisz
Oceń: Cyberbezpieczeństwo w Twoim smartfonie – apel bankowców do mieszkańców Pisza
Zobacz Także