W dniu 18 marca 2026 roku ogłoszono wyniki XIX edycji ogólnopolskiego konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Celem tego prestiżowego wydarzenia, organizowanego przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, jest wyróżnienie funkcjonariuszy, którzy w szczególny sposób przyczynili się do pomocy osobom poszkodowanym. Zgodnie z regulaminem, zgłoszenia do konkursu mogły składać osoby indywidualne, instytucje oraz organizacje. Termin nadsyłania nominacji upłynął 31 maja 2026 roku.
W skład komisji oceniającej zgłoszenia weszli laureaci trzech ostatnich edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Po dogłębnej analizie nadesłanych formularzy zgłoszeniowych, komisja miała trudne, ale odpowiedzialne zadanie wyłonienia pięciu laureatów, którzy wyróżniali się szczególnymi osiągnięciami w zakresie profesjonalizmu i empatii w działaniach ratunkowych.
Laureatami XIX edycji konkursu zostali: sierż. szt. Kamil Cieszkowski z Komisariatu Policji I w Gliwicach, st. post. Maksymilian Czarniecki z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Złotoryi, sierż. Jakub Kotowicz z Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie, asp. szt. Sławomir Mikucki z Komendy Miejskiej Policji w Łomży oraz podkom. Krzysztof Świerczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wąbrzeźnie. Ich praca i zaangażowanie w pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej zasługują na serdeczne gratulacje.
Źródło: Policja Pisz
Oceń: Rozstrzygnięcie XIX edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”
Zobacz Także



